Švýcarsko

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Švýcarsko - Švýcarsko

Švýcarsko

Švýcarsko
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Popis
Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky.
Stravování
Snídaně
Doprava
Doprava je zajištěna klimatizovaným autobusem VANHOOL EOS COACH. Během cesty je možnost zakoupení občerstvení za Kč. TV, DVD, CD, WC.
Program
1. den
Odjezd v podvečerních hodinách přes Německo do Švýcarska.

2. den
Ráno příjezd do Schafhausenu Rýnský vodopád – LUZERN. Odjezd na ubytování.

3. den
Odjezd do Lauterbrunnen k dolní stanici zubačky do oblasti masívu Jungfrau a Eigeru, fakultativně zubačkou přes Wengen (známé horské a lyžařské středisko) do horského sedla Kleine Scheidegg (horská stanice přímo pod masívem Eigru s možností krátké pěší vycházky k vyhlídkovému kopci Lauberhorn), případně túra na Männlichen, nebo možnost výjezdu zubačkou na nejvýše položenou stanici v Evropě Jungfraujoch (koleje horského v láčku končí ve výšce 3.454 m a nejrychlejším švýcarským výtahem se dostanete od stanice vláčku do výšky 3.571 metrů, na vyhlídkovou terasu vědecké observatoře Sphinx, kde se můžete projít i po ledovci. Sedlo Junfraujoch leží mezi horami Mönch a Jungfrau s výhledem na Aletschgletscher – Aletský ledovec největší v Alpách). Odpoledne cesta zubačkou na druhou stranu horského masívu Männlichen do horského střediska Grindelwald (známé horské středisko s výhledem na okolní hory, kostelík se hřbitovem horolezců). Odjezd na ubytování.

4. den
Odjezd do hlavního města Švýcarska Bernu (město s nádherně zachovalým historickým centrem s nejdelší krytou promenádou na světě, proslulá hodinová věž Zytglogge, historická radnice, Münster – gotická katedrála, dům Alberta Einsteina, který zde během svého osmiletého pobytu vytvořil teorii relativity), Gruyeres (údajně nejšvýcarštější vesnice, která si zachovala středověký charakter, stejnojmenný hrad a také výroba nejznámějšího švýcarského sýru stejného jména, který je tady po staletí vyráběn), Broc (království čokolády – návštěva Maison Cailler – Nestlé proslulé výrobny pravé švýcarské čokolády s možností ochutnávky), cesta kolem Ženevského jezera na ubytování.


5. den
Odjezd do Chamonix (nejznámější francouzské horské středisko pod masívem nejvyšší evropské hory Mont Blanc, místo konání 1. zimních olympijských her, které probíhaly v roce 1924, možnost výjezdu lanovkou do masívu Mont Blanc na Aiguille du Midi ( dodnes drží tato lanovka světový rekord jako kabinová lanovka s největším převýšením. Z Chamonix z 1.035 metrů až na vrchol s vyhlídkovou plošinou ve výšce 3.842 m n.m.) nebo možnost výjezdu na další vrchol Brévent (2.526 m n. m.) ze kterých je nádherný pohled na hory v okolí Chamonix včetně masívu Mont Blanc, odpoledne odjezd na ubytování.


6. den
Odjezd do střediska Täsch, odtud horským vlakem do Zermattu (nejznámější horské středisko Švýcarska po nejkrásnější alpskou horou Matterhorn. S množstvím turistických tras různé obtížnosti od mírných údolních procházek, středních túr po úbočí až po vrcholovou turistiku).Ze Zermattu možnost vyjížďky visutou lanovkou na Kleine Matterhorn (3.884 m n. m.), podle počasí a sněhové pokrývky možnost krátké vycházky s pohledy na italskou stranu, při zpáteční cestě lanovkou zastávka na Trockener Steg (mezistanice lanovky s vyhlídkovou restaurací a výhledem na nejvyšší horu Švýcarska Dufourspitze v masívu Monte Rosa), alternativa – Gornergrat (3.130 m n. m. - ozubnicovou dráhou na vyhlídkovou horu s rozhledem na 20 čtyřtisícovek). V podvečer odjezd ze Švýcarska přes Německo do ČR.
Cena nezahrnuje
Exkurze Nestlé Broc (240 Kč),
zubačka Grindelwald – Jungfrajoch a zpět (2600 Kč),
večeře (1640 Kč),
komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu (252 Kč).

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.